Собака - найкращий друг людини!
Форма входу
Категорії розділу
Ветиринарія [4]
Теми про лікування та профілактику собак
Породи собак [7]
Догляд за собакою [11]
Догляд і годування
Пошук
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Ветиринарія [ Додати статтю ]

Нові підходи до лікування вірусних захворювань собак

Нові підходи до лікування вірусних захворювань собак

Спостережувана в останні десятиліття тенденція до глобального потепління клімату приводить до деякої зміни структури захворюваності вірусними інфекціями в собак. Так, більше теплі зими, що супроводжуються частими відлигами, на жаль, сприяють поширенню вірусів, виділюваних з фекаліями  й біологічними рідинами. Насамперед , це ставиться до збудників парвовирусного энтерита й аденовірусних інфекцій. Втім, захворюваність іншими важкими вірусними інфекціями також різко зростає навесні, коли сходить сніг, і в осінню непогоду. Частіше захворілий собаку вдається врятувати, але бувають і випадки, коли ветеринарія виявляється неспроможна.

Щоб уникнути цього важливо не тільки вчасно вакцинувати собаку, але й знати, які препарати застосовуються при вірусних інфекціях для вже захворілої тварини.

Аж до останнього років в арсеналі ветеринарних лікарів майже не було препаратів (за винятком, хіба що, специфічних сироваток і імуноглобулінів), що володіють безпосередньо противірусною активністю, і лікування фактично зводилося до боротьби із симптоматичними проявами таких інфекцій. Сумно, але навіть у наші дні з’являються численні ветеринарні довідники, автори яких із завзятістю, гідною кращого застосування, радять лікувати важкі вірусні інфекції (навіть чуму м’ясоїдних) антибіотиками й симптоматичними засобами!

Для того щоб боротьба з вірусною інфекцією була успішної, її варто вести відразу по декількох напрямках, серед яких можна виділити вплив на збудника (вірусні частки), корекцію імунітету (стимуляція природної резистентності, запобігання вторинних інфекцій), ліквідацію або ослаблення проявів захворювання (симптоматична терапія), відновлення захисних бар’єрів слизуватих оболонок, а також заміщення порушених фізіологічних функцій організму (замісна терапія) і детоксикацию. Крім того, при вірусних захворюваннях важлива правильна дієта, збалансоване зміст вітамінів, макро- і мікроелементів. Це не тільки важливий компонент лікування, але й спосіб звільнення організму від шлаків, що нагромадилися в час хвороби, і токсинів. Особливо це важливо, якщо собака відмовлявся від їжі або, за рекомендацією лікаря, було посаджено на голодну дієту. При голодуванні відзначені істотні порушення метаболізму й енергетичного балансу, які супроводжуються втратою м’язової маси й білковим виснаженням. У подібних випадках часто призначають вітамінно-мінеральні підгодівлі (наприклад SA-37, “Кісточка”, “Гемовит-G”), але препаратом вибору вважається Гамавит (містить денатурований екстракт плаценти, потужний иммуностимулятор - нуклеинат натрію, а також фізіологічно збалансовану суміш 20 амінокислот, 17 вітамінів, найважливіші мінерали й мікроелементи). Гамавит нормалізує обмінні процеси, нейтралізує дія токсинів, стимулює природну резистентність до інфекцій і стійкість до стресових впливів, нормалізує співвідношення кальцію й фосфору, підвищує апетит.

На самих ранніх стадіях вірусної інфекції досить ефективні специфічні противірусні сироватки. Однак їхній вплив на вірусні частки обмежено тим строком (приблизно тиждень із моменту початку захворювання), коли ті перебувають у крові. Коли віруси “перебираються” із крові в тканини, ефективність застосування сироваток різко падає. Крім сироваток, у початкових стадіях вірусної інфекції ефективні препарати інтерферонів і їхніх індукторів: циклоферон і неоферон (у цей час зняті з виробництва), кинорон, максидин, і ін. Ефективні також такі иммуностимуляторы як иммунофан, рекомбинантные интерлейкины, Т- Активин, мастим, анандин і ін. Однак на пізніх стадіях деяких вірусних захворювань, наприклад, на стадії “нервової чуми” иммуностимуляторы й интерфероногены не рекомендуються. Що стосується безпосередньо антивірусних препаратів, те найбільш ефективним при лікуванні більшості вірусних захворювань собак уважається Фоспренил, що сполучить у собі властивості противірусного препарату (впливає безпосередньо на збудника інфекції) і препарату, що стимулює захисні системи організму. Противірусна дія фоспренила проявляється за допомогою ряду механізмів. По-перше, препарат здатний взаємодіяти з деякими вирионами поза кліткою, перешкоджаючи зараженню клітинок-мішеней. По-друге, під впливом фоспренила усередині клітки частина вирионов формуються дефектними (нездатними заражати інші клітки) і интерферирующими (перешкоджаючими реплікації інших вірусів). Нарешті, по-третє, фоспренил стимулює продукцію інтерферону, що придушує вірусну реплікацію. У підсумку всіх цих впливів життєвий цикл вірусів у клітках переривається.

Накопичений ветеринарними лікарями більш ніж десятилітній досвід застосування Фоспренила свідчить про те, що цей препарат:

допомагає при різних вірусних захворюваннях собак і кішок (чуму, парвовирусный і коронавирусный энтерит, аденовирозы, панлейкопения й ін.);
підвищує стійкість до інфекцій, стимулюючи імунну систему;
підвищує иммуногенность вакцин;
нешкідливий, не викликає побічних ефектів.
Фоспренил може застосовуватися для профілактики, захищаючи собак від інфекції, що завжди загрожує їм під час выгуливания, а також на виставках або при транспортуванні.

Фоспренил виробляється із застосуванням найсучаснішої хімічної технології із хвої приполярної сосни, багатої цілющими речовинами. Щоб одержати кілька грамів субстанції, що володіє лікувальними властивостями, треба переробити більше тонни хвої.

Найкращі результати досягаються при спільному застосуванні Фоспренила з Гамавитом, Максидином і Сальмозаном, що підвищують природну резистентність організму.

Категорія: Ветиринарія | Додав: Dream-Doll (04.07.2008)
Переглядів: 1867 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 1
1 Рената  
0
Круто=Ъ

Ім`я *:
Email *:
Код *: