Собака - найкращий друг людини!
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Міні-чат
200
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Собачі ігри

Якими видами спорту можна займатися разом із собакою?

Люди по-різному проводять своє дозвілля. Хтось відправляється на дачну ділянку, хтось увлеченно грає в комп’ютерні ігри. Ну а кращим видом дозвілля  із древніх часів є навчання свого чотириногого друга. Уже в первісному суспільстві люди використовували навчених диких щенят для полювання на великих тваринах. У Середні століття крім мисливських собак розводили дрібних декоративних цуциків спеціально для дозвілля міських жителів. Після соціологічного дослідження, проведеного німецькими психологами, установлено, що 66% дітей займається у вільний час іграми зі своїм собакою. У які ж ігри можна грати із собакою?

В аджилити порода не головне.

Самим цікавим і веселим спортом із собакою є аджилити, перегони (від англійського слова agіlіty - швидкість, моторність, спритність). Це швидкісне подолання смуги перешкод собакою під чітким керівництвом хазяїна. Зміст аджилити полягає в тім, щоб навчити собак пройти складну дистанцію з метою визначення здатностей і моторності тварини. Мова йде про виховну й спортивну гру, що сприятливо впливає на пристосовність тварин до суспільства.

До цього виду спортивних змагань допускаються собаки будь-яких порід, а також безпородні. Ріст і розмір вашого вихованця також не мають значення, тому що висота всіх перешкод регулюється.

Аджилити - настільки цікавий вид спорту, що за невеликий проміжок часу вони стали популярні майже у всіх країнах Європи, у США, Канаді, Південній Америці й, звичайно ж, у Росії. Для багатьох людей, що люблять собак, аджилити є активним времяпрепровождением і хобби, де хазяїн осягає мистецтво дресирування й одночасно розважається. У нашім місті цей спорт з’явилося тільки цього року . Всі бажаючі можуть одержати більше докладну інформацію в Іркутськом клубі аматорського собаківництва.

Каникросс: зв’язані одним ланцюгом.

Даний вид спорту являє собою спільний біг хазяїна й собаки. Фактично це офіційний варіант звичайної недільної пробіжки з домашнім собакою, практикуемой багатьма городянами.

За правилами каникросса хазяїн і собака повинні пробігти певна відстань. Двоногий спортсмен прив’язаний до свого собаки (або навпаки - кому як подобається) спеціальною мотузкою, зав’язаної на поясі.

Судді, розміщені уздовж траси, стежать за тим, щоб хазяїн не обганяв свого собаку й не тяг неї за собою. Якщо ж таке трапляється - треба негайна дискваліфікація. Так що каникросс дійсно є командним спортом.

Перегони на собачих запряжках.

Людина давно використовує запряжних собак. Самим древнім нартам і собачій запряжці, виявленим у Східному Сибірі, близько 4 тис. років. Але як спортивні дисципліни перегони на собаках були визнані тільки на початку XX століття.

Дійсно, у самий розпал золотої лихоманки на Алясці найшлися розпачливі сперечальники, що бажали зрівняти свої запряжки по силі й швидкості. А для народження спорту нічого більше й не було потрібно.

Найчастіше в перегонах використовують собак специфічних порід: аляскинских і сибірських хаски, маламутов, чукотських їздових, а також різних помесей собак від цих порід. Перегони на собачих запряжках дуже популярні й незабаром стануть олімпійським видом спорту.

Скитджоринг: собака й лижник.

Являє собою зимовий вид кинологического спорту. Собака, прикріплений спеціальним тросом до лижника, повинна пробігти певну дистанцію, причому зробити це якнайшвидше . У Росії давно проводяться подібні заходи, раніше називані буксируванням лижника.

Участь у змаганнях з скитджорингу, як і в перегонах на собачих запряжках, вимагає не тільки професійного дресирування й регулярних тренувань. Собака повинна любити бігати. Це якість, як говорять каюри (погоничі собак), передається в спадщину.

Байкджоринг ( драй-ленд) Це літній вид їздового спорту, споконвічно придуманий для тренувань їздових собак у теплу пору року. Байкджоринг являє собою той же каникросс, тільки людина не біжить разом зі своїм собакою, а їде на велосипеді.

Поступово такі тренування переросли в окремий вид спорту, у якому можуть брати участь собаки самих різних порід і навіть безпородні. Гарні результати показують німецькі вівчарки, добермани, боксери й ризеншнауцеры.

Флайбол: лови тарілку!

Це одночасно гра, фізичні вправи й розвага. Флайбол по своїй суті - лише собачий варіант змагань по фризби. Його правила простий: хазяїн кидає літаючу тарілку на відстань близько 5 метрів. Собака повинна якнайшвидше піймати диск і принести його хазяїнові. Як правило, що люблять пограти собаки показують просто чудеса акробатики.

Існують конкурси на найкрасивіший , самий оригінальний стрибок і т.п.. На відміну від інших видів спорту, флайбол доступний інвалідам, які беруть участь у змаганнях нарівні з усіма.

Ріст собаки не має значення, і досить часто можна бачити, як маленькі собачки невизначеної породи виграють самі престижні змагання. Таким чином, флайбол - ідеальний варіант спорту для тих, хто хоче від душі повеселитися, розім’ятися й позмагатися в компанії свого четвероного улюбленця. Зрозуміло, за умови, що собака не згризе диск для більших веселощів.

Вейтпуллинг - для великовагових поїздів .

Цей спорт полягає в перетаскуванні ваг. Собаки змагаються в різних вагових категоріях.

Найчастіше на змаганнях можна побачити американських стаффордширских тер’єрів, питбультерьеров, американських бульдогів і деяких мисливських тер’єрів. Всі ці породи славляться своєю силою, витривалістю й завзятістю. А для участі у вейтпуллинге ці якості важливіше всього.

Музичний фрістайл.

Фрістайл - вид спорту по дресируванню собак, у ході якого спортсмен і собака (надалі - танцювальна пара) демонструють спортивний танець під музику. Змагання із фрістайлу відкриті для всіх собак. Фрістайл, найбільш гарний вид кинологического спорту, стає усе більше популярним.